Windows 10 Ücretli Oluyor

windows-10-ucretli-oluyor

Microsoft, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında kullanıcılara sunduğu Windows 10 işletim sistemini birinci yıl dönümünde ücretli hale getirecek.

Microsoft, Windows işletim sisteminin son sürümü olan Windows 10’u geçtiğimiz yıl 29 Temmuz’da kullanıcılara sunmuştu. Microsoft, bu sürümle birlikte bir ilke imza atarak, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanan kullanıcıların ücretsiz olarak Windows 10’a geçmelerini sağlamıştı.

Microsoft bu uygulamanın bir yıl boyunca devam edeceğini de bildirmişti. Nitekim 28 Temmuz 2016 itibariyle bu uygulama son bulacak ve Windows 10 bu tarihten itibaren ücretli hale gelecek.

Windows 10’un kullanıcılara sunulduğu günden bu güne 300 milyon civarında cihazın Windows 10 yükseltmesini kullandığı söyleniyor. Hala sisteminizi Windows 10’a yükseltmediyseniz bu imkan devam ediyor.

Microsoft, Temmuz ayında Windows 10 için büyük bir güncelleme yayınlayacağını da duyurmuştu. Bu güncelleme ile Windows 10’da yaşanan sorunların giderilmesi ve işletim sistemine yeni özellikler eklenmesi bekleniyor. Güncellemenin yayınlanmasından önce mi ya da sonra mı ücretsiz geçiş sonlandırılacak bilinmiyor fakat Microsoft şimdiden kullanıcıları uyararak 28 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapmalarını isteyecek.

Firma yaptığı açıklama ile 28 Temmuz tarihine kadar lisanslı Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanan kullanıcıların hiçbir ücret ödemeden Windows 10’a geçiş yapabileceklerini, 28 Temmuz’dan sonra ise bu geçiş için 119 dolar gibi bir ödeme yapılması gerektiğini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir