Microsoft’tan Windows 10 Creators Update Atağı

windows-10-update

Microsoft’un geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunduğu Windows 10 işletim sistemi, her geçen gün aldığı güncellemeler ile özelliklerine özellik katıyor. Kimi zaman kullanıcıların şikayetlerine kimi zaman da övgülerine neden lan bu güncellemelere bir yenisi daha ekleniyor.

Microsoft, gelecek yıl Windows 10 için Creators Update adını verdiği bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile Windows 10, 3 boyutlu özellikler kazanacak. Mobil ve masa üstü platformlar için sunulacak olan güncelleme ile aşağıdaki özellikler Windows 10 kullanıcılarına sunulacak.

Capture 3D

Mobil cihazlar için sunulacak olan Capture 3D, kamera ile bir nesnenin fotoğrafını çevresinde dolaşarak çektiğinizde o nesnenin 3 boyutlu görüntüsünü mobil cihazınıza aktaracak ve böylece o nesnenin 3 boyutlu görüntüsü ile çalışmalar yapabileceksiniz.

Paint 3D

Paint uygulaması Windows işletim sistemi ile hayatımıza giren ve yıllardır gündemden düşmeyen bir çizim uygulaması ama Microsoft, yeni güncellemesi ile Paint üzerinde de kökten değişime gidecek. Paint artık 3D görselleri aktarabileceğimiz ve üzerinde çalışabileceğimiz bir yazılım olacak.

Holotour

Microsoft’un Hololens sanal gerçeklik gözlüğü için hazırladığı bu yeni uygulama, dünyadaki pek çok şehri veya mekanı 3D olarak gezmenizi ve keşfetmenizi sağlayacak. Ayrıca diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde de uygulamanın çalışacağı ifade ediliyor.

Microsoft’un, Creators Update adını verdiği güncellemeyi 2017 yılının bahar aylarında sunması bekleniyor. Windows 10 kullanıcıları bu güncellemeden ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir