Google’dan Yeni Telefonumu Bul Uygulaması

google-telefonumu-bul

Telefonumu bul, Samsung telefonumu bul, Android telefonumu bul, Lg telefonumu bul, Sony telefonumu bul

Google, kaybolan ya da çalınan cihazlara karşı hesabınız üzerinden cihazını kilitlemeye ya da yerini tespit etmeye yarayan “telefonumu bul” yazılımını duyurdu.

Şu ana kadar Android dünyasında “cihazımı bul” tarzı uygulamalar bulunuyordu fakat Android sisteminde yüklü olarak gelen ve kararlı çalışan bir uygulama bulunmuyordu. Cihaz Yöneticisi üzerinden erişilebilen bir sistem mevcuttu ama bu da hayli karışık bir yapıdaydı. Google, sonunda daha kararlı ve kullanımı kolay bir “telefonumu bul” uygulaması tanıttı.

Google’ın yeni uygulaması, Android cihazlar dışında IOS cihazları da buluyor. Servise ulaşabilmek için hesabınızdan Oturum Açma ve Güvenlik sekmesinden Telefonunuzu Bulun kısmına girilebilir. Google, burada “ister nerede bıraktığınızı unutmuş olun ister çalınmış olsun, birkaç basit adımla telefonunuzu veya tabletinizi güven altına almanıza yardımcı olur.” açıklamasını yapıyor.

telefonunuzu-bulun

Yazılımda belirtilen adımları izlediğinizde kaybolan ya da çalınan cihazınızı güven altına almak için konumunu görebilir ya da doğrudan ekran kilitleme sistemini kullanabilirsiniz. Bu kısımda Google hesabınızın tanımlı olduğu cihazlar görüntülenir. Konum servislerinden cihazlarınıza ulaşabilir ve kilitleyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir