Google, Android N’ye İsim Arıyor

android-n-isim

Google’ın geçtiğimiz Mart ayında yayınladığı yeni Android sürümünü Android N kod ismi ile duyurmuştu. Hala tam sürümünü göremediğimiz Android N’nin tam isminin ne olacağı merak konusuydu. Google’ın bu ismi I/O geliştiriciler konferansında duyurmasını bekliyorduk fakat Google böyle bir açıklama yapmadı.

Google’ın, Android sürümlerine tatlı isimlerini verdiğini ve bunu alfabetik olarak yaptığını biliyoruz. Bir önceki sürüm olan Android 6.0’a Marshmallow ismini veren firma N harfi ile başlayacak sürüme isim bulmakta zorlanıyor gibi görünüyor.

Bir süre Nutella olacağı öne sürülen, daha sonra New York Cheesecake olacağı duyurulan yeni versiyonun isminin, bu iki isme de sahip olmayacağı Google’ın yeni açıklamasıyla anlaşılmış oldu.

Firma yeni Android versiyonuna kullanıcıların isim bulmasını istiyor. Google hazırladığı web sitesi ile kullanıcılardan tahminler alacak. Tahminler sonucunda en çok beğenilen ya da en çok oyu olan isim yeni Android sürümünün ismi olacak.

Siz de siteye girerek fikrinizi belirtebilir, Google’a yardımcı olabilirsiniz. İsimlerin İngilizce olması gerektiğini de belirtelim.

Google’ın hazırladığı web sitesine girerek Android N’nin ismi konusunda tahmin yapmak için TIKLAYIN…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir