Yeni iPhone Çok İddialı Özelliklerle Gelecek

yeni-iphone-iddialı

CNBC televizyonundaki bir programa katılan Apple CEO’su Tim Cook, yeni iPhone modelinin “olmadan yaşayamayacağımız” özelliklere sahip olacağını söyledi. Bu iddialı açıklama sonrası iPhone 7 modeli ile ilgili beklentiler yükseldi.

Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, CNBC televizyonunda Jim Cramer‘e konuk oldu. Apple’ın son günlerde yaşamış olduğu durgunluk hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Cook, iPhone satışlarındaki durgunluğu, dünyadaki akıllı telefon satışlarında genel bir durgunluğun olmasına bağladı. Tüm firmaların bu durgunluktan etkilendiğini sözlerine ekleyen Cook, yeni iPhone modeli hakkında bir hayli iddialı konuştu.

Tim Cook, yeni iPhone modelleri hakkında “olmadan yaşayamayacağımız özelliklere sahip olacak” şeklindeki açıklaması teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı. Bu özelliklerin ne olacağı ve gerçekten bu kadar önemli olup olmayacağı merak konusu oldu. Cook, açıklamasında “geriye dönüp baktığımızda bu özellikler olmadan nasıl yaşadığınızı merak edeceksiniz” cümlesiyle muhtemel iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (Pro) modelleri ile ilgili beklentileri yukarı çekmiş oldu.

Apple’ın özellikle son yıllarda diğer markaların yenilikçi yaklaşımları karşısında geride kaldığı yönünde almış olduğu bir hayli fazla eleştiri bulunuyor. Apple, iPhone satışlarındaki durgunluğu bozmak ve eleştirilere yanıt vermek amacıyla dev adımlar atabilir. Bu özelliklerin ne olacağı konusunda herhangi bir bilgi vermeyen Cook, eylül ayındaki sunum öncesi bir televizyon programında neden bu derece iddialı bir konuşma yaptı bilinmiyor.

Apple’ın yeni iPhone modellerinde kulaklık girişinin kaldırılması, hızlı şarj, suya ve toza karşı dayanıklılık gibi özellikleri getireceği bir süredir konuşuluyordu. Bunların yanına “hayatımızı kolaylaştıracak” ne gibi özellikler gelecek hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir