Vodafone Smart Pro 7 Tanıtıldı

 

vodafone-smart-pro-7-tanıtıldı

Operatör telefonları genellikle giriş ve orta seviyeye hitap eden ve ucuz fiyata kullanıcılara ulaştırmak istediği telefonlar olurdu. Fakat son zamanlarda bu durumun değişmeye başladığını görüyoruz. Vodafone, tanıtmış olduğu yeni telefonu ile bu algıyı tamamen değiştirebilir. 

Vodafone Smart Pro 7 ismindeki model, donanım özellikleri ile kendisini diğer operatör telefonlarından ayırıyor. Hatta bugüne kadar ülkemizde tanıtılmış en güçlü operatör telefonu diyebiliriz.

5.5 inçlik ekranında 2K (2560 x 1440 p) çözünürlük sunan Vodafone Smart Pro 7, AMOLED ekrana sahip bir model. Ekran tarafında insanları şaşırtan model, işlemci tarafında ise başka bir şaşkınlığa neden oluyor. Ülkemize gelen ilk Snapdragon 652 işlemcili telefon Smart Pro 7 oluyor. Snapdragon 652, 1.8 Ghz hızında çalışan 4 çekirdek ve 1.4 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekten oluşuyor. Grafik tarafında ise Adreno 510 bizleri karşılıyor.  Orta üst seviyeye hitap eden bu işlemci, 2K ekranla birlikte nasıl bir performansa imza atacak merak ediliyor. Bu işlemciye 3 GB ram eşlik ediyor. 

Alcatel’in Idol 4S modelini temel alan Smart Pro 7, Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 3.0 özelliğine de sahip. Böylece telefon 35 dakikada bataryasının yüzde 70’ini doldurabiliyor.

vodafone-smart-pro-7-gorunum

Vodafone’nun yeni gözdesi 4.5 G teknolojisine de sahip. Cat 6 modem bulunduran telefonda 300 Mbps gibi hızları görebilmek mümkün. 

Kamera tarafında da yüzleri güldüren haberler var. 16 MP faz algılamalı oto fokus arka kamera ile gelen telefon, 30 fps 4K video çekimi de yapabiliyor. Arka kamerada çift ton led flaş da unutulmamış. Ön kamera ise 8 MP çözünürlüğünde ve o da led flaş destekli.

32 GB artırılabilir hafıza ile gelen telefonda Micro SD card desteği de var. Bluetooht 4.2, Wi-Fi 802.11ac gibi güncel desteklerin de eklendiği Vodafone Smart Pro 7’de parmak izi okuyucu da unutulmamış. Android 6.0.1 sürümü ile gelecek olan telefonun bir üst Android güncellemesini de alacağına kesin gözüyle bakılıyor. 

Tüm bu pakete 3000 Mah‘lik bir batarya eşlik ediyor. 7 mm kalınlığa sahip telefonda bu batarya değerini kötü karşılamıyoruz fakat 5.5 inçlik 2K ekran ve bu donanımla 3000 Mah’lik bataryanın ne gibi bir sonuç verdiğini de merak etmiyor değiliz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir