Türkiye’nin Dördüncü Operatörü Geliyor

netgsm

Ülkemizde yıllardır varlığını sürdüren üç operatör olan Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone’un yanına dördüncü bir operatör geliyor. Ülkemizde bağımsız operatör olarak hizmet verecek firma hakkında ayrıntıları sizler için derledik.

Ülkemizde üç büyük operatörün ardından, Telekomünikasyon alt yapı işletmeciliği, internet servis sağlayıcılığı, sabit telefon hizmetleri ve sanal mobil şebeke hizmet yetkisi gibi belgeleri alarak hizmet vermeye başlayan NETGSM Bilgi Teknolojileri A.Ş. şimdi de Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olmaya hazırlanıyor.

NETGSM, ülkemizde 0 510 kod numarası ile hizmet verecek. NETGSM’den bir numaranız olduğunda 0 510 222 xx xx ile başlayan bir numaraya sahip olacaksınız.

NETGSM, ilk etapta sanal operatörler gibi hizmet verecek. Turkcell’in alt yapısını kullanacak olan firma, daha sonra kendi bağımsız alt yapısını kullanmaya başlayacak.

Şu an itibariyle 70 binin üzerinde sabit hat abonesine hizmet veren NETGSM’in hedefi bir yıl içerisinde 1 Milyon GSM abonesine ulaşmak. BTK’nın verilerine göre, ülkemizde her yıl 5 milyon civarında kişi operatörünü değiştiriyor. NETGSM de bu 5 milyonluk dilimden 1 milyonluk payı kendisine almak istiyor.

Kendi alt yapısını kurana kadar Turkcell’in alt yapısını kullanacak olan firma 30 milyon TL yatırım yaparak kısa zamanda kendi alt yapısını oluşturmayı hedefliyor.

NETGSM, 1 Ocak 2017‘de resmen hizmete başlayacak. Firma belirlediği fiyat politikasıyla da kullanıcıları kendisine çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir