Sony’den Dev Telefon: Xperia XA Ultra

Mobil dünyada bir türlü istediğini alamayan firmalardan olan Sony, akıllı telefonlarındaki sınıflandırmayı değiştirme kararı almıştı. Daha önce amiral gemi modellerinde Z serisi ismini kullanan firma, Şubat ayında düzenlenen CES 2016 fuarında tanıttığı X serisi telefonlar ile yeni bir seriye geçiş yaptığını duyurmuştu.

Sony, orta sınıf telefonlarındaki sınıflandırmayı da değiştirme kararı aldı. Buna göre C serisi telefonlara da son veren firma, orta sınıftaki modellerini de X serisi altında çıkarma kararı aldı. Bu kararın ilk örneği ise Xperia XA Ultra oldu.

Sony Xperia XA Ultra, ekran boyutu ve ön kamerası ile öne çıkıyor. 6 inçlik Full HD ekrana sahip olacak olan telefonda 16MP çözünürlüğünde, OIS destekli bir ön kamera bulunacak. Bu kamera ayrıca led flaşa da sahip olacak. Böylece, ön kameralar içerisinde liderliğe oynayacak gibi görünüyor.

Xperia XA Ultra’nın arka kamerası ile 21.5 MP olacak fakat arka kameranın OIS destekli olmaması, ilginç karşılanabilir. Büyük ihtimalle dünyada ilk defa bir telefonun ön kamerasında OIS varken arka kamerasında OIS olmayacak.

Sony Xperia XA Ultra’nın donanımsal özellikleri de orta seviye bir telefon olduğunu işaret ediyor. Media Tek’in Helio P10 işlemcisinden gücünü alan telefonda 3 GB Ram ve 16 GB depolama bulunuyor.

Batarya değeri hakkında kesin bir bilgi verilmiyor fakat 2700 Mah olması bekleniyor ki bu değer 6 inçlik bir telefon için maalesef az kalmış. Yine de Sony, telefonun 2 güne kadar kullanım imkanı sunacağını söylüyor.

Piyasaya çıkış tarihi henüz belli olmayan Xperia XA Ultra, dengesiz donanımı ve adından söz ettirecek ön kamerası ile alıcılarını bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir