Samsung Türkiye’den Note 7 Açıklaması

Samsung-Galaxy-Note-7-tanıtıldı

2 Ağustos tarihinde tanıtılan ve ülkemizde resmi olarak 26 Ağustos’ta satışa çıkan Samsung Galaxy Note 7, birkaç gün önce Çin’den gelen bir haberle donanımsal ve yazılımsal özelliklerinin dışında bir konuyla teknoloji gündeminin zirvesine oturdu. Şarj sırasında patlayan bir Note 7’nin görselleri insanları tedirgin ederken benzer bir haber daha ortaya çıkınca gözler Samsung’a çevrildi.

Firma, bugün yaptığı resmi açıklama ile Galaxy Note 7’nin bataryasında meydana gelen bir problemin, şarj sırasında patlamaya neden olabileceğini resmen kabul etti. Şu ana kadar satılan milyonlarca cihaz içerisinde 35 tanesinde görülen bu sorun firmayı keskin bir karar almaya itti.

Samsung global sitesinden yaptığı duyuru ile Galaxy Note 7 satışlarını dünya genelinde durdurduğunu açıkladı. Cihazı satın alan kullanıcıların da mağduriyetinin kısa zamanda giderileceği duyuruldu. Bu açıklamadan sonra gözler tabi ki Samsung Türkiye’ye çevrildi. Samsung Türkiye de bugün yaptığı resmi açıklama ile kullanıcıların merakını giderdi.

Samsung Türkiye’nin resmi açıklaması şu şekilde:
“Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”

 Samsung Türkiye’nin bu açıklaması ile cihazını Samsung’a geri veren kişiler ya para iadesi ya da yeni cihaz alacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir