Samsung Gear S3 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

gear-s3-2

Samsung’un akıllı saat serisi 2013 yılından bu yana varlığını güçlü bir şekilde devam ettiriyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Gear S2 modeli, yılın en iyi akıllı saati olarak gösterilmişti. Samsung, serinin yeni modeli Gear S3’ü bugün IFA fuarında yaptığı sunum ile tanıttı.

Almanya’nın Berlin şehrinde görsel olarak bir hayli iddialı bir tanıtımla izleyicilerin karşısına çıkan firma, yeni akıllı saati için de iddialı görünüyor.

Gear S3, geçtiğimiz yıl duyurulan Gear S2’nin eksiklerini kapatarak ve üzerine koyarak geliyor. Bu nedenle yıl içerisinde bir hayli ilgi çeken bir cihaz olabilir.Gear S3, 316L seviye çelik malzeme ile üretilmiş. Malzeme kalitesi gerçekten kendini belli ediyor. Bunun dışında Corning firmasının giyilebilir teknoloji ürünleri için geliştirdiği Gorilla Glass SR+ camla korunan saatin ekranı, sıcak ve soğuk değişimlerine dahi dayanıklılık sunuyor. Gear S3 aynı zamanda IP 68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasıyla geliyor.

gear-s3

Geçtiğimiz yıl Gear S2’de eleştirilen, ekranın küçük olması durumu bu modelde dikkate alınmış. Ekran biraz daha büyütülmüş durumda. Eski model 1.2 inç ekrana sahipken Gear S3 1.3 inç ekranla geliyor. Bu ekranda 360 x 360 çözünürlük sunan saat, Always-On Display özelliği ile sürekli olarak açık kalabiliyor.

Donanım tarafında 14nm üretim mimarisi ile üretilen 1.0 Ghz hızındaki Exynos işlemi ve 768 MB Ram ile gelen Gear S3, 4 GB depolama alanı sunuyor.

Yazılım tarafında ise Samsung’un kendi geliştirdiği işletim sistemi Tizen’in 3.2.1 sürümü eşlik ediyor.

Gear S3, çağrı cevaplayabilmeyi sağlayan hoparlör ve mikrofonla donatılırken içerisinde yer alan bir çok sensör ile artık daha keskin ve fazla ölçümler yapabilecek.

Gear S3, 380 Mah saat bataryası ile 3-4 gün civarında bir kullanım sunabilecek. Batarya kullanımı yüzde 5’in altına indiğinde The Power of Watch özelliği devreye giriyor ve Gear S3 sadece saati göstermeye başlıyor.

Gear S3 aynı önceki model gibi Sport ve Classic modeller ile geliyor. Bu modeller görünüş itibariyle bazı farklılıklara sahip. Özellikle klasik modelin tuşları normal bir saate benziyor.

Gear S3’ün Eylül ayında satışa çıkması bekleniyor. Fiyat bilgisi şu an için bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir