Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu

samsung-galaxy-note-7-titanyum

2 Ağustos’ta tanıtımı yapılan ve tasarımı, donanımı ve yazılımsal özellikleri ile bir çok kuruluş tarafından yılın telefonu olarak gösterilen Galaxy Note 7, Eylül ayında bataryadan oluşan bir sorun nedeniyle bazı cihazların patlaması sonucu kendisini bambaşka bir durumda buldu. Samsung, bu durumu kabullendi ve elini çabuk tutarak satılmış olan 2.5 milyon Note 7’yi geri çağırdı. Değişim süreci hızlı ve iyi bir şekilde devam ederken ortaya çıkan yeni bir haber Samsung’u zor duruma soktu.

Değişimi yapılan ve güvenli olarak işaretlenen Galaxy Note 7’lerden 3 tanesi yine patladı. Samsung patlayan Note 7’ler üzerinde yaptığı inceleme sonucunda bu cihazların değişimi yapılan yani yeni cihazlar olduğunu kabul etti.
Samsung’un ikinci olaydan sonra sessizliğini koruması insanları daha da endişelendirirken bugün firmadan bazı açıklamalar ve kararlar gelmeye başladı.

Samsung, Galaxy Note 7 değişim sürecini durdurma kararı aldı. Firma ayrıca daha büyük bir karara imza atarak Galaxy Note 7’nin üretim sürecine son verdi. Yani, artık firma Galaxy Note 7 üretmeyecek. Böylece firma tarihinin en büyük sorunlarından birine dönüşen model, firma tarihinde kara bir leke olarak kalabilir.

2 Ağustos’tan sonra dünyanın en iyi telefonu olarak gösterilen Galaxy Note 7’nin böyle bir süreç yaşayarak üretimine son verilmesi teknoloji dünyasında uzun süre konuşulacak bir olay olarak kalacak.

Firmanın Galaxy Note 7 üretimini durdurduktan sonra nasıl bir yol izleyeceği şu an bilinmiyor. Galaxy S8’in lansman ve satış tarihi öne çekilebilir. Bazı kaynaklar ise firmanın Note serisine tamamen son vereceği yönünde haberler yapsa da bu pek mantıklı görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir