Samsung Galaxy Note 6 Ortaya Çıktı

Samsung-Galaxy-Note-6-tasarimi

Samsung’un iki büyük amiral gemi modelinden biri olan Note serisi, yılın ikinci yarısında, firmanın büyük beklentiler içinde hazırladığı modeller olarak karşımıza çıkıyor. Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 6’ya ait görseller ortaya çıktı. Böylece telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı bir nevi kesinleşmiş oldu.

Samsung’un Note serisinde isim değişikliğine giderek telefonu Galaxy Note 7 ismiyle piyasaya süreceğini sizlere duyurmuştuk. İlgili haberimizi okumak için TIKLAYIN. Samsung, henüz Note 6 olarak anılsa da Galaxy Note 7 modelinde donanım yönünde atılımlar yapacak gibi görünüyor. Bir süredir bu haberler teknoloji dünyasını meşgul ediyor fakat telefonun tasarımı hakkında hiçbir bilgi ya da görüntü ortaya çıkmıyordu.

Bugün ortaya çıkan görsellerin, önümüzdeki aylarda kullanıcılarla buluşacak olan Galaxy Note 7’ye ait olduğu söyleniyor. Böylece telefonun tasarımı hakkında ilk görüntülere ve bilgilere ulaşıyoruz.

Tasarımda ilk dikkat çeken nokta kavisli ekran oluyor. Samsung, ana modellerde genellikle kavisli ekran kullanmadığı için bu modelin Galaxy Note 7 Edge olma olasılığı da var. İki taraftan kavisli ekran ile telefon S7 Edge’e benziyor. Dikkat çeken başka bir ayrıntı ise telefonda USB – Type C bağlantı konnektörünün bulunuyor olması. Samsung, sonunda USB – Type C standartına geçiş yapacak gibi görünüyor.

Tasarım detaylarında telefonun ölçüleri de yer alıyor. Cihazın boyutlarının 153.5mm x 73.9mm x 7.9mm olacağı ifade ediliyor. S7 Edge’in 7.7 mm, Note 5’in ise 7.6mm olduğunu belirtelim. 5.8 inç ekranla gelmesi beklenen modelde kalınlaşmaya bağlı olarak batarya değerinin de artması bekleniyor.

Daha önce ortaya çıkan bilgiler ışığında telefonun aşağıdaki donanımsal özellikleri sunması bekleniyor:

  • 5.8 inç 2 K (2560 x 1440 p) Super Amoled Ekran
  • Snapdragon 823 ya da Exynos 8890 (hızlandırılmış) işlemci
  • 6 GB LPDDR4 10nm Ram
  • Suya ve toza karşı dayanıklılık
  • USB – Type C
  • 3600-4000 Mah arası batarya
  • 256 GB depolama seçeneği

Samsung’un Galaxy Note 7 modelini Temmuz ayı sonu ya da Ağustos ayı içerisinde duyurması bekleniyor. Tanıtımın ardından bir hafta içerisinde de satışa çıkacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir