Operatörlerin 4.5G Tarifeleri

4-5g-operator-tarifeleri

Ülkemizde 1 Nisan itibariyle 4.5 G yani LTE – A kullanılmaya başlanacak. Peki, ülkemiz operatörleri kullanıcıları için hangi 4.5 G tarifelerini hangi fiyata hazırladı?

Sonunda beklenen gün geldi. Ülkemizde yarın yani 1 Nisan itibariyle 4.5 G kullanılmaya başlanacak.

4.5 G hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için TIKLAYIN…

Operatörler aylar öncesinden yaptıkları reklamlar ile kullanıcılarına en hızlı internet hizmetini vermek için yarıştılar. Çeşitli kampanyalarla, indirim sözleriyle müşterilerini etkilemeye çalışan operatörler 4.5 G tarifeleri konusunda neler yaptı peki?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, 4.5 G hizmete girmeden hemen önce tarifelerini duyurdular. İşte operatörlerin kullanıcılarına sundukları tarifeler:

 

TURKCELL

Ülkemizin köklü operatörlerinden Turkcell, 4.5 G’ye geçişin şerefine kullanıcılarından 4.5 G’yi kullananların ilk 3 ay kotalarını ikiye katlama sözü verdi. Yani 4.5 G’deki mevcut internet kotanız, sadece 3 ay için iki katına çıkmış olacak. Bunun haricinde Turkcell‘in sunmuş olduğu tarifeler şu şekilde:

turkcell-4-5g-tarife

 

Turkcell kullanıcılarına bazı vaatler de sunuyor. Bunlar, günlük 9.90 TL’ye 4.5 G tarifesinin yurt dışında da kullanılabilmesi, başka tarifeye geçişlerde cayma bedeli alınmaması, adresinize internet bağlanana kadar mobil internet ile destek sunulması, Turkcell üzerinden telefon alanların arıza yaşaması halinde telefonları tamir olana kadar yedek telefon sağlanması, 65 yaş üzeri ve engelli müşterilere evde hizmet sunulması şeklinde örneklendirilebilir.

 

VODAFONE

Vodafone ise paketlerin yanına ek hizmetler sunarak müşterilerini etkilemek istiyor. Spotify Premium, Digiturk Play Sinema veya Süper Lig paketlerinden biri ya da hepsini tarifeye özgü hediye olarak sunuyor. Ayrıca Vodafone, daha çok RED kullanıcılarına özgü adımlar atmış gibi görünüyor. İşte Vodafone‘nun 4.5 G tarifeleri:

vodafone-4-5g-tarife

 

Vodafone “4 Bucak G” kampanyası ile tüm kullanıcılarına kendi tarifelerinin dışında hiçbir ücret ödemeden 4.5 G hizmetini denemelerini vaat ediyor.

 

TÜRK TELEKOM

Avea olan ismini, firmayı aynı çatı altında toplama kararından sonra değiştirerek yola sadece Türk Telekom ismi ile devam eden firma, iki farklı internet hizmeti sunmayı amaçlıyor. Birincisi normal 4.5 G hizmeti, ikincisi ise GiGa 4.5 G ismini verdikleri, Wi-Fi ve 4.5 G iş birliği ile uyumlu cihazlarda hızı 1 Gbps’e çıkaran hizmet. İkisinin de fiyatları aynı gibi görünüyor. İşte Türk Telekom‘un kullanıcılarına sunduğu tarifeler:

turk-telekom-4-5g-tarife

Türk Telekom bu tarifelerde sınırsız SMS ve 3000 DK’ya kadar konuşma süresi sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir