Nokia 3310 Efsanesi Yeniden Hayat Buldu

HMD Global firması Nokia’nın efsane modeli 3310’u yeniden gün yüzüne çıkardı. Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılan telefon, Nokia’nın 3310 modelinin güncellenmiş versiyonu diyebiliriz. Tam 17 yıl sonra yeniden sahneye çıkan model, özellikle klasik severlerin dikkatini çekecek gibi görünüyor.
Yeni Nokia 3310, tasarım olarak ana modele bağlı kalınarak hazırlanmış. Aynı tuş takımı ve oval tasarım bizlerle. Tabii yeni teknolojilerin etkisi ile ekranın büyütüldüğünü ve bazı ek fonksiyonların eklendiğini görüyoruz.

Yeni Nokia 3310, 2.4 inç büyüklüğünde QVGA ekran ile geliyor. 16 GB dahili hafıza bulunduran telefonda Micro SD kart desteği de var. 32 GB’a kadar hafızası genişletilebiliyor.

Arkada 2 MP‘lik led flaşlı bir kamera bulunuyor. Telefonda 1200 Mah batarya bulunuyor ve 22 saat konuşma süresi sunuyor. Pilin çıkarılabilir olduğunu da ekleyelim.

Telefonun diğer önemli özellikleri arasında: USB 2.0, SLAM’lı Bluetooth 3.0, Series 30+ UI, FM Radyo ve 3.5mm kulaklık girişi yer alıyor.

Telefonda en çok dikkat çeken özelliklerden biri efsane Snake (Yılan) oyununun yer almadı oldu. 3310’da yer alan versiyonu değil fakat daha güncel bir sürüm bizleri bekliyor.

49 Euro fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan Yeni 3310, Sıcak Kırmızı, Sarı, Koyu Mavi ve Gri olmak üzere dört renk seçeneğiyle sunulacak.

Yeni Nokia 3310’un tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir