LG G5 ve Samsung Galaxy S7 Fiyatları

 samsung-galaxy-s7-edge

Güney Kore’li iki dev teknoloji firması olan Samsung ve LG‘nin son amiral gemisi modelleri yavaş yavaş ülkemizde boy göstermeye başladı. Samsung, elini çabuk tutarak yeni telefonu Galaxy S7 ve S7 Edge‘i 11 Mart‘ta resmi olarak piyasaya sürecekken LG, G5 için kesin bir tarih vermedi. G5‘in de Mart ayı sonunda ya da Nisan ayı başında piyasaya çıkacağı söyleniyor.

Samsung ve LG‘nin Şubat ayı sonlarında İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde, 2016 yılının yeni amiral gemi modellerini tanıttılar. Telefonlar gerek özellikleri gerekse sunmuş oldukları teknolojilerle göz doldururken, ülkemizdeki kullanıcıların kafasında iki soru vardı. Birincisi bu telefonlar ne zaman ülkemizde satılmaya başlayacak, ikincisi ise telefonların fiyatları nedir?

Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini tanıtırken, telefonların 11 Mart itibariyle dünyada satışa çıkacağını duyurmuştu. Nitekim firma sözünü tutuyor ve Samsung‘un yeni süper telefonları bu tarihten itibaren ülkemiz kullanıcılarına sunulacak. Hatta firmaya ait bazı mağazalar telefonları 8 Mart itibariyle satmaya başladılar. Bazı operatörler de ön sipariş hediyeleri ile Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘i insanların kendi firmalarından temin etmesini sağlamaya çalıştılar.

Samsung‘un yeni amiral gemisi modellerinden Galaxy S7, 2799 TL‘lik bir fiyatla tüketicilerin karşısına çıktı. Bu fiyat geçen yıl ki amiral gemisi modeli olan Galaxy S6’ya göre 300 TL daha pahalı. Firmanın tasarımı ile öne çıkan Galaxy S7 Edge modeli ise 3299 TL gibi uçuk bir fiyattan satışa çıkacak. Bu yıl Samsung almak isteyen tüketicilerin bu fiyatları gözden çıkarması gerekiyor. Telefonların 32 GB’lık versiyonlarının bu fiyattan satıldığını, 64 GB’lık versiyonlarının henüz ülkemizde satışa çıkmadığını da belirtmek isterim.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in Özellikleri için tıklayın.

lg-g5

LG firmasının yeni amiral gemi modeli G5 ise tasarım değişikliği, metal kasa ve metal kasaya rağmen değiştirilebilir batarya seçeneği ile geliyor. LG tarafında, telefonun ülkemizdeki satış tarihi ile ilgili kesin bir tarih verilmedi fakat en geç Nisan ayı başında telefonlar satışa çıkmış olacak. LG, üretim ve dağıtım konusunda rakibi Samsung kadar başarılı olamadı fakat fiyat konusunda ülkemiz kullanıcılarının aklını çelebilir. LG G5, 2299 TL gibi bir fiyattan satışa çıkacak. Bu da Samsung‘un Galaxy S7 modelinden tam 500 TL daha ucuza satılacağı anlamına geliyor. Kullanıcılar bu fiyat farkına rağmen Samsung‘a mı yönelecek yoksa LG‘nin G5 modelinde mi karar kılacaklar hep beraber göreceğiz.

LG G5’in Özellikleri için tıklayın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir