iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Ne Zaman Satışa Çıkacak?

iphone7-iphone7plus-nezaman

Apple’ın yeni amiral gemisi modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 7 Eylül‘de tanıtılmıştı. Tanıtımının üzerinden uzunca bir süre geçmesine rağmen kullanıcılar dünyanın pek çok ülkesinde yeni iPhone modellerine ulaşabilmiş değiller. Bu ülkelerden biri de Türkiye…

16 Eylül‘de Amerika’da satışa çıkan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus yoğun ilgi gördü. Bu ilginin ışığında övgüler ve eleştiriler de arka arkaya gelmeye başladı. Telefonun testleri yapıldıkça donanım yönünde övgüler gelirken malzeme kalitesi ve özellikle Jet Black (simsiyah) modelinin çok kolay çizilebilmesi kafalarda soru işareti yarattı. Tasarımın bir önceki modellerle hemen hemen aynı olması da insanların eleştirdiği başka bir yön oldu. Tüm bunlara rağmen dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de insanlar bu telefonlara sahip olmayı bekliyor.Peki, beklenen gün ne zaman?

Apple’ın resmi açıklaması, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ülkemizde 14 Ekim tarihinden itibaren satışa çıkacak olması şeklinde. Öncesinde bir ön sipariş dönemi olur mu bilinmiyor fakat şu an için Apple yeni modelleri hakkında fiyat vermekten kaçınıyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin ilk çıkışına benzer bir fiyat aralığında gelmesi beklenen modellerin ilk günlerde stok sorunu yaşayacağı kesin gibi görünüyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Hakkındaki Detaylı Bilgiler İçin TIKLAYIN…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir