Asus Zenfone 3 Deluxe Tanıtıldı

asus-zenfone-3-deluxe

Akıllı telefon dünyasında genellikle orta seviye donanım ve uygun fiyatlı modeller çıkaran ve kullanıcıya bu dalda hitap eden Asus, Zenfone 3 Deluxe modeli ile çıtayı yükseltiyor ve amiral gemi modeller ile yarışacak bir model ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Akıllı telefon dünyasında yer edinebilmek firmalar açısından çok kolay değil. Özellikle Asus gibi yarışa sonradan katılan firmalar için durum daha da zor. Asus da bunun farkında olarak, akıllı telefon dünyasında yer edinebilmek için alt ve orta seviye telefonlara odaklanmıştı. Zenfone ismini verdiği modelleri ile birkaç yıldır sağlam adımlar atan firma artık üst seviye telefonlara geçiş yapmak istiyor.

Asus Zenfone 3 Deluxe, Zenfone ailesinin amiral gemi modeli olacak. Teknik özellikleri ve malzeme kalitesi ile Asus, üst seviye telefonlar içerisinde ben de varım diyecek.

zenfone-3-deluxe-özellikler

Asus Zenfone 3 Deluxe, tasarım ve malzeme kalitesi olarak göz dolduruyor. Tamamen metal alaşımdan oluşan bir kasaya sahip olan telefonun arkasındaki kavis sayesinde elde tutuşu kuvvetlendiriyor.

Asus Zenfone 3 Deluxe, 5.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekranda Full HD çözünürlük sunan modelde Samsung üretimi Super AMOLED ekran bulunuyor. AMOLED ekranların verimliliğini sonuna kadar kullanan modelde, ekranın bir bölümünün açık olmasını sağlayan “daima açık” özelliği de mevcut.

Donanım tarafında da üst seviyeye hitap eden Asus Zenfone 3 Deluxe, Snapdragon 820 işlemci ve 6 GB LPDDR4 Ram ile geliyor. UFS 2.0 standartını taşıyan 64 GB bellek ile iddiasını bir üst kademeye taşıyan model, CAT 13 modem ile 600 Mbps indirme hızlarına ulaşabiliyor.

Kamera tarafında da iddialı olan Asus Zenfone 3 Deluxe, Asus’a göre dünyanın en iyi arka kamerasına sahip telefonu olarak gösteriliyor. 23 MP çözünürlüğündeki Sony imzalı kamera 4K video kaydının yanısıra 92 MP çözünürlüğünde fotoğraflar oluşturulmasına imkan sağlıyor. Ön kamera ise 8 MP çözünürlüğünde geniş açılı selfie özellikte bir kamera bulunuyor.

3000 Mah bataryaya sahip olan telefon, Usb 3.0 standartına sahip USB – Type C bağlantı konnektörü ile geliyor. Hızlı şarj teknolojisine de sahip olan telefon 30 dakikada yüzde 75 seviyesine kadar bataryayı doldurabiliyor.

Android 6.0 işletim sistemi ile çalışan telefonda Asus’un Zen ara yüzü bulunuyor. 64 GB’lık versiyonu 500 dolar civarında bir satış fiyatına sahip olacak olan modelin 128 GB ve 256 GB’lık versiyonu da zamanla piyasaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir