Apple, iPhone SE ve iPad Pro Mini’yi Sunmaya Hazırlanıyor

apple-ipad-iphone-sunum

Apple, 21 Mart’ta yapacağı sunumda iPhone SE ve iPad Pro Mini’yi tanıtmayı planlıyor. Yazımızda bu iki cihaz ile ilgili ortaya çıkan bilgileri sizler için toparladık.

Apple, 21 Mart’ta, yani baharın ilk gününde bir sunum yapmayı planlıyor. Bu sunumda beklenen cihazlar yeni bir iPad modeli ve bir ihtimal Apple Watch’un yeni bir versiyonu idi fakat son gelen haberlere göre durum böyle değil gibi görünüyor.

Apple’ın, 21 Mart’ta yapacağı sunumda, daha önce haberini yaptığımız ve firma tarafından küçük ekran severler için üretilecek olan iPhone SE‘yi tanıtması kesin gibi görünüyor. iPhone SE (daha önce isminin iPhone 5 SE olması bekleniyordu) 4 inçlik ekranı ve iPhone 6 tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Donanım olarak da iPhone 6 ile aynı çizgide olması beklenen cihazın, firmanın bazı yeni teknolojilerini de barındırması bekleniyor.

iPhone SE‘nin özelliklerini anlattığımız haberimizi okumak için TIKLAYIN

iPhone SE‘nin firmadan küçük ekranlı bir telefon bekleyen hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesini etkilemesi bekleniyor. Apple da bu isteklere kulak tıkamayarak doğru bir adım atmış gibi görünüyor.

Firmanın 21 Mart’ta tanıtacağı diğer ürün ise iPhone SE‘den daha ilginç denecek bir ürün. Firma 2014 yılında piyasaya sürmüş olduğu iPad Air 2 modelinden sonra Air serisine yeni bir model eklemiyor. Bu sunumda iPad Air 3’ün tanıtılmasına kesin gözüyle bakılırken firma tarafından gelen son haberlere göre Apple, 21 Mart’ta 9.7 inç ekran boyutuna sahip bir iPad Pro tanıtacak. Modelin ismi kesinleşmemiş olsa da iPad Pro Mini adını alabileceğini söyleyebiliriz.

Apple’ın Air serisi yerine neden böyle bir karar verdiği bilinmiyor fakat firma Pro serisi tabletlerin yaygınlaşmasını istiyor gibi görünüyor. 12.2 inç ekran boyutuna sahip olan iPad Pro’nun bazı kullanıcılar için büyük kaldığını düşünerek böyle bir adım atmış olabilir.

9.7 inç ekran boyutuna sahip olacak olan iPad Pro Mini, ortaya atılan özellikleri ile dikkat çekici bir cihaz olabilir. iPad Pro’da yer alan Apple Pencil desteği, A9X işlemci, 4 GB Ram, daha iyi bir ekran, 4 hoparlör gibi özelliklerin bu modelde de bulunması bekleniyor. Bununla birlikte tablette 12 MP arka kamera bulunacağı ve bu kameranın 4K video kaydı yapabileceği söyleniyor. Eğer bu gerçekleşirse tablet dünyası için bir ilki yaşayabiliriz.

iPad Pro Mini hakkında ortaya atılan ve gerçekleşmesi halinde yine bir ilk olacak olan özellik ise tabletin 4K ekranla gelecek olması. 9.7 inç boyutundaki ekranında 4K çözünürlük sunabilen bir iPad eminim bir çok kişinin dikkatini çekecektir.

Muhtemel iPad Pro Mini‘nin ortaya atılan fiyatı ise el yakıyor. Tabletin en düşük kapasiteli modelinin fiyatının 599 dolardan satılacağı söyleniyor. Bu fiyat, Air modellerine göre 100 dolar daha pahalı. Apple, böyle yüksek fiyattan satacağı bu tableti, en azından saydığımız özelliklerle donatırsa, kullanıcı bir nevi tatmin olabilir.

Apple’ın 21 Mart’ta yapacağı sunumda tüm bu söylenenlerin ne kadarının doğru ne kadarının yanlış olduğu ortaya çıkacak. Sunum sonrası yeni bir haberle bu konuyu değerlendireceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir