9.7 inç iPad Pro Tanıtıldı!

apple-ipad-pro

Apple, bugün düzenlemiş olduğu lansman ile 9.7 inç boyutunda bir iPad Pro tanıttı. Tablet dünyasının yeni bombası olması beklenen iPad Pro, hangi özelliklerle geliyor, donanımı ve fiyatı nedir, ne zaman satışa çıkacak? Detaylar haberimizde.

Apple, aynı iPhone’da olduğu gibi iPad için de aynı yolu izledi. Geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya çıkan iPad Pro modeli, sunmuş olduğu özellikler ve donanımla ismine yakışır bir kullanım vaat etmişti. Tablet her ne kadar rakipsiz olsa da boyutu itibariyle bazı kullanıcıların tabletten uzak durmasına neden olmuştu. Apple, bu durumu da lehine çevirmek için çalışmalar yapmış ve iPad Pro’yu daha küçük bir ekranla sunmayı başarmış. İşte karşınızda 9.7 inç ekranlı iPad Pro:

Tasarım ve Ekran

Apple’ın yeni tableti iPad Pro, 9.7 inçlik bir ekranla geliyor. Bu ekran boyutu, bildiğimiz üzere Apple’ın ilk günden bu yana sunmuş olduğu standart tablet ekran boyutu idi. Tasarım çizgileri iPad Pro ile birebir aynı olan tablet, ekranı ile öne çıkıyor. Yeni iPad Pro’da kullanılan ekran, ortam ışığını algılayarak ekran renklerini gözü yormayacak şekilde ayarlayan akıllı ekran özelliğine sahip. Bununla birlikte ekranın ışığı yansıtma özelliğinin yüzde 40 oranında azaltıldığını açıklayan firma, böylece bugüne kadar ortaya çıkarılan en parlak ve en canlı tablet ekranı olduğunu söyledi. Ekran, 1536 x 2048 piksel çözünürlük sunuyor.

iPad Pro’dan tanıdığımız dört köşede yer alan dört hoparlör yeni iPad Pro’da da bulunuyor. Bu hoparlörler ayrıca tableti çevirmenizi algılayarak sesin frekansını bozmadan kulağınıza iletebiliyor.

Yeni iPad Pro’da Smart Connector ismi verilen bağlantı yuvası da bulunuyor.

Donanım

9.7 inçlik yeni iPad Pro, aynı ağabeyi gibi güçlü bir donanımla geliyor. Tablet A9X işlemciden gücünü alıyor. Power VR 7‘nin 12 çekirdekli grafik birimini üzerinde barındıran tablet 4 GB Ram ile birlikte sınıfının açık ara en performanslı tableti olabilir.

Kamera

Yeni iPad Pro’nun kamerası da şaşırtıcı özelliklere sahip. Bir tabletten beklenmeyecek kadar iyi bir kameraya sahip olan iPad Pro, 12 MP çözünürlüğünde 4K video çekimi yapabilen iSight kamera ile geliyor. Kamera, özellikler ve donanım yönünden iPhone 6S’in kamerası ile birebir aynı. Tablette LED flash da bulunuyor. Tabletin ön kamerası da yine iPhone 6S’te bulunan 5 MP çözünürlüğe sahip facetime kamera. Bu kamera özellikleri ile Apple, ilk defa kamera konusunda iddiasını tablet ortamına taşımış oldu.

Diğer Özellikler

Apple’ın yeni gözde tableti iPad Pro, Apple Pencil desteğini de beraberinde getiriyor. Bununla birlikte Apple’ın ilk defa 256 GB hafızayı bu tablet ile kullandığını söyleyebiliriz.

Fiyat

Apple’ın yeni süper tabletinin ülkemizdeki satış fiyatları belli oldu. 31 Mart 2016‘da satışa çıkacak olan tabletin wifi modellerinin fiyatları sırası ile 32 GB 2199 TL, 128 GB 2799 TL, 256 GB 3399 TL şeklinde olacak. LTE versiyonlarının fiyatları ise 32 GB 2699 TL, 128 GB 3299 TL, 256 GB 3899 TL şeklinde olacak.

iPAD Pro 9.7 inç İNCELEME VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir