iPad Pro İçin En İyi 8 Uygulama

ipad-pro-icin-uygulama

Apple’ın profesyoneller için geliştirdiği güçlü ve dev tableti iPad Pro için geliştirilen 8 uygulamayı sizler için derledik.

Apple’ın geçtiğimiz yıl sonunda piyasaya sürmüş olduğu dev tableti iPad Pro, 12.9 inçlik ekranı ve güçlü donanımı ile ses getirmişti. (iPad Pro inceleme videosu için TIKLAYIN) Firma bu yıl, Pro serisi tabletine 9.7 inçlik bir model daha ekleyerek ekranı çok büyük bulanlar için ikinci bir alternatif sunmuş oldu.

Güçlü donanıma sahip ve profesyonel işler için geliştirilen iPad Pro’da hangi uygulamalar seçilmeli ve kullanılmalı diye düşünüyorsanız bu yazıda size güzel fikirler vermeye çalıştık.

1.Microsoft Office Programları

microsoft-office-ipad

Eğer iş hayatında bu tableti yanınızdan ayırmayacaksanız iPad Pro’da en güzel çalışacak uygulamalardan birinin şüphesiz Microsft Office programları olduğunu söyleyebilirim. Özel klavye tasarımı ile Excel formüllerini yazmanızda kolaylık sağlayan iPad Pro, bilgisayardaki Office deneyimini aynen size sunuyor. Tabii Office uygulamalarını kullanabilmeniz için Office 365 aboneliğiniz olması gerekiyor ve Office 365‘in size yıllık 150 TL civarında bir fiyata mal olacağını söylemeliyim.

2. Coda

coda-ipad

Eğer bilgisayarınızda kod yazmayı seviyorsanız bu uygulama tam da sizin için. Coda, Web Developer’lar için geliştirilen bir kod derleyici programı ve bu derleyici size web siteleri için gereken kodları yazmanızı ve düzenlemenizi sağlıyor. Ayrıca yazdığınız kodları Safari üzerinde anında çalışır vaziyette görebiliyorsunuz. Coda’nın fiyatı 27 TL.

3. Omni Productivity Pack

omni-productivity-ipad

Omni Grup tarafından geliştirilen bir dizi uygulama paketinden oluşan bu program, akış diyagramları, şemalar, algoritmalar vb. oluşturmak ve bunlar üzerinde çalışmak isteyenler için vazgeçilmez bir uygulama olarak görünüyor. Bu konuları içeren bir projede çalışıyorsanız ihtiyacınız olan her şey Omni Grup paketinde mevcut fakat fiyatı 400 TL civarında.

4. PDF Expert 5

pdf-expert-ipad

PDF dosyaları üzerinde işaretleme, değişiklik yapma, ekleme, silme gibi işlemler yapmak istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Çok basit ve kullanışlı bir ara yüze sahip olan PDF Expert 5, dokümanlar üzerine not alma, belgeleri imzalama gibi özellikler de sunuyor. Uygulamanın fiyatı 27 TL.

5. Roambi Analytics

roambi-ipad

Roambi, sıkıcı ve gösterişsiz görünen istatistiki bilgilerinizi alıp göz alıcı ve profesyonel bir hale getiriyor. Excel verilerinizi, veri tabanlarınızı ve diğer kaynaklardan gelen verilerinizi grafiklerle ve şemalarla süslü bir hale getirerek ortaya başarılı bir rapor çıkarıyor. Üstelik Roambi uygulaması ücretsiz.

6. Vizable

vizable-ipad

Eğer Roambi gibi bir program arıyorsanız ve Roambi hoşunuza gitmediyse Vizable hoşunuza gidebilir. Roambi gibi Vizable da tüm verilerinizi görsel olarak daha düzgün ve grafiksel bir kalıba sokuyor. Vizable da Roambi gibi ücretsiz olarak sunuluyor.

7. Slack

slack-ipad

iPad Pro kullanıyorsanız ve özellikle iş hayatınızda iPad Pro en iyi yardımcınız ise Slack uygulaması sizin için pek çok şeyi yapacak gibi görünüyor. iPhone, iPad ve Mac cihazlar üzerinde ortak bir yapı kurarak çalışan uygulama, istenildiği anda iPad Pro’nun ekranında yaptıklarınızı diğer cihazlarda gösterebiliyor. Bir toplantıda ya da bir ortamda sizi izleyen insanların cihazlarına yaptıklarınızı aktarabilirsiniz. Slack uygulaması iş hayatındaki en iyi yardımcılarınızdan biri olabilir ve bu uygulama ücretsiz olarak App store’da sunuluyor.

8. Evernote

evernote-ipad

Ve tabi ki olmazsa olmazlardan Evernote… iPad Pro ya da herhangi bir cihaz kullanıyorsanız Evernote pek çok konuda size yardımcı olacaktır. Bu uygulamayı anlatmaya gerek yok ama neden listede olduğunu hemen açıklayayım. Evernote, iPad Pro’nun önemli aksesuarı olan Apple Pencil’ın aktif olarak kullanıldığı bir alan olduğundan listeye ekledim. Apple Pencil ile not defterine not alır gibi notlarınızı el yazınızla alabilir, bunları aktarıp saklayabilir, şekiller, şemalar çizebilirsiniz. Bence hem eğlenceli hem de faydalı bir uygulama. Ücretsiz olarak sunulduğunu da hemen hatırlatayım.

Bu yazımızda sizlere iPad Pro’da kullanılacak önemli 8 yazılımdan bahsetmeye çalıştım. iPad Pro her ne kadar iş hayatına hitap eden bir model gibi görünse de aslında o da bir iPad ve herkes istediği amaçla onu kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir