iPhone 7 Sarı Ekran Sorunu ve Çözümü

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, geçtiğimiz ay yapılan bir tanıtımla kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Tüm Özellikler İçin Tıklayın

Ülkemizde ise 14 Ekim’de satışına başlanan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ilk olarak sahip olmak isteyen bir çok kişi geceden kuyruğa girdi. Telefon stoklarının tükenmeye başladığı söyleniyor ve stoklar tükendikten sonra bu telefonları almak isteyenler bir kaç hafta bekleyebilirler.
Telefonlara ilk olarak sahip olanlar bazı problemleri de gündeme getirmiş oldular. Özellikle işlemciden gelen “tıslama” sesi ülkemiz kullanıcıları tarafından da tespit edildi. Bunun dışında telefonu kullananlar ekrandaki sararmadan da dert yandılar. Ekranın beyaz renkleri sarıya yakın bir tonda sunması kafalarda soru işareti yaratırken bu durumun aslında bir çözümü var. Bazı ekran ayarları sayesinde iPhone 7’niz daha doğru bir beyaz renk sunabiliyor. Nasıl mı?

1-) Ayarlar’a girin.

2-) Genel/ Erişilebilirlik/ Ekran Kolaylıkları bölümüne gelip Renk Filtrelerini açın.

iphone-7-sari-ekran-sorunu-cozumu1iphone-7-sari-ekran-sorunu-cozumu2

       3-) Renk Tonunu seçin.

iphone-7-sari-ekran-sorunu-cozumu3

       4-) Yoğunluk ayarını en alt, renk özü ayarını en son seviyeye getirin.

Böylece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modeliniz beyaz renkleri daha doğru bir şekilde göstermeye başlayacaktır.

Bazı kullanıcılar bu düzeltme sonucunda beyaz renklerdeki sarı ton sorununun düzeldiğini fakat bu sefer de diğer renklerin normalden daha soluk görünmeye başladığı konusunda yorumlar yaptılar. Bu durumla ilgili kesin bir bilgi yok ama deneyenler aradaki farkı gözlemleyebilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir