Android Telefondan iPhone’a Bilgileri Aktarma

Eğer daha önce bir Android işletim sistemine sahip telefon kullanıyor ve yeni telefonunuzda iOS işletim sistemine sahip bir iPhone modeli tercih ettiyseniz eski telefonunuzda kalan bilgilerinizi ve dosyalarınızı yeni telefonununa yazımızda belirteceğimiz adımları izleyerek aktarabilirsiniz.

Bu işlem için Apple’ın Move to iOS ismini verdiği bir uygulaması mevcuttur. Bu uygulama ile tüm bilgilerinizi Android telefonunuzdan iPhone’a otomatik bir şekilde aktarabilirsiniz.

MOVE TO IOS UYGULAMASINI İNDİR
Move to iOS uygulaması rehber kayıtlarınızı, arama geçmişinizi, galeri fotoğraflarınızı ve videolarınızı, kısaca her türlü bilginizi yeni telefonunuza aktarabilir. Uygulamayı yukarıda vermiş olduğumuz linkten Android telefonunuza indirerek kurabilirsiniz. Google Play Store’da da move to ios şeklinde arama yaptırarak yazılımı bulabilirsiniz.

MOVE TO IOS İLE BİLGİLERİ NASIL TAŞIRIZ?

move-to-ios-kullanimi-1

Uygulamayı telefonumuza kurduktan sonra uygulamayı çalıştırdığınızda yakında bulunan cihazlar algılanacaktır. Ekrana bir güvenlik kodu gelecektir. Sizden bir onay istenmektedir. Onay verdikten sonra aktarım işlemi başlayacaktır. Bağlantı ve içeriklerinizin aktarımı Wi-Fi üzerinden olacağı için iki cihazın da aynı Wi-Fi ağı üzerinde bağlı olmasına dikkat ediniz.

move-to-ios-kullanimi

Bağlantı kurulduktan sonra Bilgi Aktar ekranı görünecektir. Burada aktarmak istediğiniz uygulamaları veya bilgileri seçerek Sonraki sekmesine basın. İşlem bu kadar. Seçmiş olduğunuz bilgiler iPhone’nunuza aktarılacaktır. Aktarım sonrası eski telefonunuzdaki bilgiler aktarılmış şekilde yeni telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Apple’ın Move tı iOS uygulaması Android 4.0 ve üzeri tüm Android telefon ve tabletlerde çalışmaktadır. 

Bu işlemin tersini yapmak istiyorsanız, yani iPhone’dan Android bir cihaza geçiş yaptınız ve bilgilerinin iPhone’dan Android telefonunuza aktarımını sağlamak istiyorsanız Sunshine Büyük Dosya Transferi veya Copy My Data uygulaması tarzı programlar kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir